Aktualność

III Festiwal Zaklęte w Dyni

III Festiwal Zaklęte w Dyni

21 września 2014 r. - godz. 12.00-16.00, Park Ratuszowy w Nowej Hucie

Od lat na całym świecie odbywają się liczne dyniowe imprezy cieszące się dużą popularnością i przyciągające rzesze fanów i turystów. Od dwóch lat w ślad za organizatorami tych wydarzeń idą Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta i w tym roku zapraszają na trzeci już Festiwal Zaklęte w Dyni pod patronatem Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego. Towarzyszyć jej będą liczne atrakcje.

Strona wydarzenia na Facebooku.

Po sukcesie poprzednich edycji, w planie tegorocznej nie mogło zabraknąć bezpłatnych warsztatów carvingowych, sztuki która cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Wszyscy, którzy osobiście zapiszą się do 18 września lub do wyczerpania miejsc w biurze Stowarzyszenia (os. Centrum A 6a, Kraków), będą mieli możliwość poznania technik fantazyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach. Zajęcia warsztatowe w sobotę 20 września w Klubie Wersalik na os. Ogrodowym 15 poprowadzą mistrzowie z Krakowskiej Szkoły Restauratorów.

Zdolnościami plastycznymi będzie można wykazać się nie tylko podczas warsztatów. Festiwal Zaklęte w Dyni to także niezwykłe dyniowe konkursy. W ramach konkursu Dyniowe cudeńka jury będzie oceniać oryginalność wykorzystania dyni jako tworzywa plastycznego, pomysłowość aranżacji i ogólny wyraz kompozycji. Wszystkich hodowców i pasjonatów organizatorzy zapraszają także do udziału w konkursie Dynia, jaka jest każdy widzi. Imponująca wielkość, oryginalny kształt i kolor, to te czynniki, które decydować będą o wygranej. Zgłoszenia do konkursów przyjmowane są do 18 września. Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu konkursów znaleźć można na stronie Festiwalu.

W niedzielę 21 września w godz. 12.00-16.00 organizatorzy zapraszają wszystkich na imprezę finałową, która odbędzie się w Parku Ratuszowym w Nowej Hucie. Oprócz dyniowych warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz warsztatów rękodzieła artystycznego dla dorosłych i seniorów, na przybyłych czekać będą dyniowy kącik gier i zabaw rodzinnych, w którym dorośli wraz ze swymi pociechami będą mogli spróbować swoich sił w łamigłówkach i konkurencjach sportowych, stoiska z malowaniem twarzy, a także degustacja dyniowej potrawy. W programie przewidziano ponadto rozstrzygnięcie dyniowych konkursów.

Festiwal zakończy wystawa fotograficzna, która w październiku prezentowana będzie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, będącej partnerem Festiwalu oraz w grudniu gmachu głównym Urzędu Miasta Krakowa.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Powrót do listy aktualności...

Wspierają nas

Patroni medialni

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE