Warsztaty carvingowe

Absolutny hit Festiwalu - bezpłatne warsztaty carvingowe - również i w tym roku!

Zapisy od 10 sierpnia do 10 września lub do wyczerpania miejsc! Zajęcia z fantazyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach poprowadzą nasi przyjaciele - mistrzowie z Krakowskiej Szkoły Restauratorów.

Termin warsztatów: 12 września 2015 r. godz. 10.00-13.00.

Miejsce: Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15).

Deklaracja uczestnictwa w warsztatach dostępna tu

Deklaracje przyjmowane są osobiście w biurze Stowarzyszenia (os. Centrum A 6a, Kraków, tel. 12 644 68 10 wew. 25, 518 659 075) lub mailowo (podpisana i zeskanowana Deklaracja powinna zostać wysłana na adres stowarzyszenie@przyjacielenowejhyty.pl).

Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia mailowego jest informacja zwrotna o wpisaniu na listę uczestników.

Dla niewtajemniczonych kilka słów o carvingu.

Carving – jego ojczyzną są kraje azjatyckie, a pierwsze wzmianki o nim pochodzą z czasów panowania w Chinach dynastii Tang w VII wieku. Stamtąd też sztuka ta została zapożyczona i stała się popularna na całym świecie. Obecnie Tajlandia jest uznawana za kolebkę światowego carvingu. Władze Tajlandii uznały nawet sztukę carvingu za element dziedzictwa narodowego. W celu propagowania i ochrony, fantazyjne wycinanie z warzyw i owoców wprowadzono do kanonu zajęć szkolnych. Dekoracje z owoców tworzy się głownie z owoców egzotycznych. Są to m. in. wszelkiego rodzaju arbuzy, melony i dynie a także papaja czy ananas. Zaś do dekoracji z warzyw najczęściej używa się rzodkwi, buraków, różnego rodzaju rzep, kabaczka a także marchwi, selera, kalarepy.

Weź udział w warsztatach i zachwyć swoich bliskich fantazyjnymi dekoracjami!

Powrót do strony głównej...

Wspierają nas

Patroni medialni

Partnerzy

 

 

 

WCZYTYWANIE