Dlaczego Festiwal

Dyniowe imprezy organizowane są na całym świecie m.in.: w USA, Kanadzie i Niemczech. Wszędzie tam są to wydarzenia ogromnie popularne, przyciągające z roku na rok rzesze fanów i promujące miasta, w których są organizowane. W Polsce organizowany jest tylko Dolnośląski Festiwal Dyni, a jak na prawie 40 milionowe państwo to zdecydowanie za mało. W związku z tym w 2012 r. postanowiliśmy zorganizować swoją imprezę, czyli Festiwal Zaklęte w Dyni.

Nasz Festiwal to projekt interdyscyplinarny, mający na celu umocnienie tożsamości regionalnej mieszkańców Małopolski poprzez upowszechnianie tradycji uprawy dyni (uprawiana w os. Branice w Dzielnicy XVIII Nowa Huta), zwiększenie wiedzy o hodowli, promocję wszechstronnego wykorzystania dyni jako zdrowego produktu spożywczego, dekoracyjnego i plastycznego, a także umożliwienie całym rodzinom bezpłatnego, aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach odbywających się w ich województwie.

Dzięki zastosowaniu różnorodnych narzędzi animacyjnych umożliwiamy różnym grupom wiekowym, zarówno dzieciom, młodzieży, rodzinom, seniorom i osobom niepełnosprawnym, czynne uczestnictwo w działaniach o charakterze społeczno-kulturalnym.

I edycja Festiwalu okazała się dużym sukcesem, dlatego też kontynuujemy nasz pomysł rozszerzając jego zasięg i wzbogacając program o wykorzystanie oryginalnych narzędzi edukacyjnych i innowacyjnych form animacyjnych. Mamy nadzieję, że nasz Festiwal na stałe wpisze się w kalendarz kulturalny Krakowa i całej Małopolski.

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa HutaPowrót do strony głównej...

Wspierają nas

Patroni medialni

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE