Opis Festiwalu

II Festiwal Zaklęte w Dyni

wrzesień-grudzień 2013 r.

Zachęceni pozytywnymi reakcjami i ciepłym przyjęciem I edycji Festiwalu, postanowiliśmy kontynuować formułę, co roku wzbogacając ją o kolejne elementy.

Nowością II Festiwalu i równocześnie absolutnym hitem okazały się być warsztaty carvingowe, podczas których uczestnicy zdobywali umiejętność fantazyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach. Tajniki tej sztuki zdradzili mistrzowie z Krakowskiej Szkoły Restauratorów. Fotorelacja z warsztatów tu i tu.

Impreza finałowa odbyła się w sercu Nowej Huty – przy pl. Centralnym. I tak jak rok wcześniej, w tym jednym dniu w roku królowała dynia. Był dyniowy kącik gier i zabaw, dyniowe konkursy sprawnościowe dla całych rodzin, a także degustacje najpyszniejszych dyniowych przysmaków. Na scenie można było podziwiać pokaz barmański i sztuczki w wykonaniu iluzjonisty, a prowadzący imprezę Jerzy Szpinak Kujawski zachęcał do udziału w różnorodnych konkursach. Moc atrakcji zapewniła także Firma Prymat, która dla uczestników przygotowała różnorodne konkursy i upominki.

Podczas gdy maluchy rozwiązywały dyniowe łamigłówki i czekały w kolejce do malowania twarzy, ich rodzice i dziadkowie mogli wziąć udział w warsztatach biżuterii lub kupić wyroby rękodzieła artystycznego.

Podczas finału ogłoszono także laureatów konkursów – plastycznego Dyniowe cudeńka oraz hodowlanego Dynia jaka jest każdy widzi. Publiczność w plebiscycie wybrała najlepsza pracę wykonaną podczas warsztatów carvingowych. 

Po podliczeniu głosów oddawanych na specjalnie przygotowanych kuponach stwierdzono, iż kolejne miejsca zajęli:

  • I miejsce - Anna Liszka-Zagajewska
  • II miejsce - Charles Daigneault
  • III miejsce - Danuta Radosz
  • III miejsce - Anna Białowąs

Laureaci otrzymali nagrody.

Magiczne chwile tej dyniowej imprezy zostały uchwycone w obiektywie Grzegorza Wawrzonka z AG Studio. Zachęcamy do oglądnięcia galerii zdjęć, podziwiania i przyjścia na III odsłonę festiwalu, którą szykujemy już na wrzesień 2014.

Impreza z pewnością nie odbyłaby się gdyby nie wsparcie finansowe Województwa Małopolskiego, a także pomoc sponsorów (Prymat Sp. z o.o. , Złomex S.A.) czy Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie oraz firmy cateringowej Gral.

Powrót do listy...

Galerie zdjęć

Niedziela pełna dyniowych smaków, kształtów i kolorów

22 września 2013 r.

Fotorelacja z imprezy finałowej II Festiwalu Zaklęte w dyni.

więcej zdjęć...

fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek

Warsztaty carvingowe - gr. 2

21 września 2013 r.

Uczestnicy biorący udział w zajęciach drugiej grupy warsztatów carvingowych, podobnie jak wcześniejsza grupa swoje umiejętności carvingowe rozwijali rzeźbiąc w jabłku, cebuli, papryce, rzodkiewce, cukinii i oczywiście dyni.

więcej zdjęć...

Warsztaty carvingowe - gr. 1

21 września 2013 r.

Cieszące się olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców Małopolski i nie tylko warsztaty rzeźbienia w warzywach i owocach już za nami. Podczas trwających trzy godziny zajęć uczestnicy poznali podstawy carvingu.

więcej zdjęć...

Wspierają nas

Patroni medialni

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE