Opis Festiwalu

II Festiwal Zaklęte w Dyni

wrzesień-grudzień 2013 r.

Zachęceni pozytywnymi reakcjami i ciepłym przyjęciem I edycji Festiwalu, postanowiliśmy kontynuować formułę, co roku wzbogacając ją o kolejne elementy.

Nowością II Festiwalu i równocześnie absolutnym hitem okazały się być warsztaty carvingowe, podczas których uczestnicy zdobywali umiejętność fantazyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach. Tajniki tej sztuki zdradzili mistrzowie z Krakowskiej Szkoły Restauratorów. Fotorelacja z warsztatów tu i tu.

Impreza finałowa odbyła się w sercu Nowej Huty – przy pl. Centralnym. I tak jak rok wcześniej, w tym jednym dniu w roku królowała dynia. Był dyniowy kącik gier i zabaw, dyniowe konkursy sprawnościowe dla całych rodzin, a także degustacje najpyszniejszych dyniowych przysmaków. Na scenie można było podziwiać pokaz barmański i sztuczki w wykonaniu iluzjonisty, a prowadzący imprezę Jerzy Szpinak Kujawski zachęcał do udziału w różnorodnych konkursach. Moc atrakcji zapewniła także Firma Prymat, która dla uczestników przygotowała różnorodne konkursy i upominki.

Podczas gdy maluchy rozwiązywały dyniowe łamigłówki i czekały w kolejce do malowania twarzy, ich rodzice i dziadkowie mogli wziąć udział w warsztatach biżuterii lub kupić wyroby rękodzieła artystycznego.

Podczas finału ogłoszono także laureatów konkursów – plastycznego Dyniowe cudeńka oraz hodowlanego Dynia jaka jest każdy widzi. Publiczność w plebiscycie wybrała najlepsza pracę wykonaną podczas warsztatów carvingowych. 

Po podliczeniu głosów oddawanych na specjalnie przygotowanych kuponach stwierdzono, iż kolejne miejsca zajęli:

  • I miejsce - Anna Liszka-Zagajewska
  • II miejsce - Charles Daigneault
  • III miejsce - Danuta Radosz
  • III miejsce - Anna Białowąs

Laureaci otrzymali nagrody.

Magiczne chwile tej dyniowej imprezy zostały uchwycone w obiektywie Grzegorza Wawrzonka z AG Studio. Zachęcamy do oglądnięcia galerii zdjęć, podziwiania i przyjścia na III odsłonę festiwalu, którą szykujemy już na wrzesień 2014.

Impreza z pewnością nie odbyłaby się gdyby nie wsparcie finansowe Województwa Małopolskiego, a także pomoc sponsorów (Prymat Sp. z o.o. , Złomex S.A.) czy Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie oraz firmy cateringowej Gral.

Powrót do listy...

Galerie zdjęć

Niedziela pełna dyniowych smaków, kształtów i kolorów

22 września 2013 r.

Fotorelacja z imprezy finałowej II Festiwalu Zaklęte w dyni.

więcej zdjęć...

fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek

Warsztaty carvingowe - gr. 2

21 września 2013 r.

Uczestnicy biorący udział w zajęciach drugiej grupy warsztatów carvingowych, podobnie jak wcześniejsza grupa swoje umiejętności carvingowe rozwijali rzeźbiąc w jabłku, cebuli, papryce, rzodkiewce, cukinii i oczywiście dyni.

więcej zdjęć...

Warsztaty carvingowe - gr. 1

21 września 2013 r.

Cieszące się olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców Małopolski i nie tylko warsztaty rzeźbienia w warzywach i owocach już za nami. Podczas trwających trzy godziny zajęć uczestnicy poznali podstawy carvingu.

więcej zdjęć...

Wspierają nas

Patroni medialni

 

 

 

WCZYTYWANIE