Opis Festiwalu

I Festiwal Zaklęte w Dyni

22 września 2012 r.

I edycja Festiwalu odbyła się na terenie zielonym przy os. Centrum E w Krakowie. Podczas imprezy królowała dynia. Zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe licznie wzięły udział w ogłoszonych wcześniej festiwalowych konkursach: plastycznym Zaczarowany świat zabawek oraz hodowlanym Dynia jaka jest, każdy widzi.

W programie Festiwalu nie zabrakło atrakcji. Odbyły się warsztaty dyniowe dla dzieci, gry i zabawy rodzinne, dyniowe malowanie twarzy, kiermasz rękodzieła, a także degustacja dyniowej zupy i innych smakołyków wykonanych z dyni przez firmę Oryza oraz pokaz cyrkowy w wykonaniu Grupy Happenerskiej Nowa Huta. Podczas imprezy zagrała Grupa Okazjonalna Bez Bisów. Podczas Festiwalu odbyła się także kwesta na rzecz Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Do konkursu plastycznego zgłoszono 46 prac, w tym: 14 prac w kategorii dzieci do 6 lat; 16 prac w kategorii 7 - 11 lat; 6 prac w kategorii 12 – 17 lat; 10 prac w kategorii grupowej, natomiast do konkursu hodowlanego zgłoszono 21 dyń. Jury w składzie: Sławomir Pietrzyk – Przewodniczący, Władysława Adamska i Małgorzata Jezutek, podkreślając bardzo wysoki poziom prac oraz dużą inwencję twórców, przyznało miejsca i wyróżnienia w poszczególnych konkursach i kategoriach.

W konkursie plastycznym przyznano następujące miejsca i wyróżnienia: W kategorii dzieci do 6 lat: I miejsce – Arek Widurski za pracę Smok o trzech głowach, II miejsce - Karolinka Kolegowicz za pracę Jaś i Małgosia, III miejsce - Alusia Piśko za pracę Zaczarowany imbryk. Dwa wyróżnienia otrzymali: Kamilek Sendor za pracę Bolek i Lolek oraz Jaś Szopa za pracę Ślimak. W kategorii od 7 do 11 lat: I miejsce - Wiktoria Walczak za pracę Śpiący miś, II miejsce - Wiktoria Kryza za pracę Karoca Kopciuszka, III miejsce - Natalia Włoczkowska za pracę Miś Uszatek, oraz dwa wyróżnienia: Julia Kalisz za pracę Kubuś Puchatek oraz Piotr Kardasz za pracę Ośmiornica okularnica. W kategorii od 12 do 17 lat: I miejsce - Daniel Sikora za pracę Rozczochraniec, II miejsce -Magdalena Kardasz za pracę Zajączek z kukurydzą, III miejsce - Anna Oleniacz za pracę Miś koala, dwa wyróżnienia: Wiktoria Kozińska za pracę Chińska lalka oraz Sandra Mularska za pracę Pinokio. W kategorii praca zbiorowa: I miejsce - Agnieszka Cecuga, Jakub Cecuga za pracę Wózek dla lalek, II miejsce - Natalia Kryza, Karolina Kryza za pracę Lampionik, III miejsce - Kasia Sendor, Natalia Kuśnierz, Julia Cichoń za pracę Myszka Miki, dwa wyróżnienia: Natalia Nowak, Katarzyna Rojek za pracę Mariolka w kołysce oraz Karolina Nowak, Izabela Rojek za pracę Królik Zenek. W konkursie hodowlanym przyznano miejsca i wyróżnienia: I miejsce - Małgorzata Rusinowska, II miejsce - Ludwika Finda, III miejsce - Elżbieta Duras, dwa wyróżnienia: Wiesława Zboroch oraz Janina Duras.

Składamy serdeczne podziękowania dla sponsora festiwalu – Zakładu Przerobu Złomu Złomex Spółka Akcyjna w Krakowie oraz dla darczyńców: Firmy Lechkrak, Firmy Colorex, Kasy Stefczyka – oddział Szklane Domy, Firmy Marax, Firmy EDMAR Sp. J. Marzena Edward Dziurzyńscy, Firmy Produkcyjno-Usługowo-Handlowej Klima-Bet - Piotr Kot, Firmy Produkcyjno-Usługowo-Handlowej TREMO – Artur Sagan - Marian Sagan, Firmy Handlowo-Usługowej AUTO-MAX – Marian Urbański.

Bez Państwa pomocy organizacja imprezy w tej formie nie byłaby możliwa.

Specjalne podziękowania składamy także dla Nowohuckiego Centrum Kultury za pomoc w organizacji Festiwalu. Impreza włączona była w cykl Zajrzyj do Huty. Festiwal realizowano przy wsparciu środków finansowych Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Powrót do listy...

Galerie zdjęć

I edycja Festiwalu już za nami

22 września 2012 r.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszej edycji naszego festiwalu. Oj działo się !

więcej zdjęć...

fot. AG Studio
fot. AG Studio
fot. AG Studio

Wspierają nas

Patroni medialni

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE