Aktualności

V Festiwal Zaklęte w Dyni przed nami

V Festiwal Zaklęte w Dyni przed nami

18 września 2016 r. - godz. 11.00-14.00, Aleja Róż

Już dziś pragniemy bardzo serdecznie zaprosić wszystkich do udziału w V edycji Festiwalu Zaklęte w Dyni, którego impreza finałowa odbędzie się 18 września 2016 r. w Alei Róż. Przygotowania trwają, już wkrótce zamieścimy więcej informacji o planowanych atrakcjach.

Tymczasem serdecznie zapraszamy do zgłoszenia udziału w konkursach - plastycznym i hodowlanym, które już na stale wpisały się w formułę Festiwalu. Szczegółowe informacje na temat konkursów można znaleźć tutaj.


Czytaj więcej...

Głosuj na V Festiwal Zaklęte w Dyni!

Głosuj na V Festiwal Zaklęte w Dyni!

do 19 maja 2016 r.

Jesienią, już po raz piąty, chcielibyśmy spotkać się z Wami podczas dyniowego wydarzenia - Festiwalu Zaklęte w Dyni. Aby było to możliwe potrzebujemy Waszego wsparcia. Bardzo prosimy o oddawanie głosów na nasz projekt i udostępnienie tej strony.

http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,854,v-festiwal-zaklete-w-dyni.html

Z góry dziękujemy za wszystkie oddane głosy!
Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta


Czytaj więcej...

Dyniowa wystawa w bibliotece na Rajskiej

Dyniowa wystawa w bibliotece na Rajskiej

Przez najbliższy miesiąc w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej można będzie obejrzeć wystawę z IV Festiwalu Zaklęte w Dyni. Zapraszamy na ul. Rajską 1.


Czytaj więcej...

Skorpion - zwycięzca

Skorpion - zwycięzca

Jury w składzie Sławomir Pietrzyk, Krystyna Drożdżowska i Magdalena Smolik wybrali zwycięzców konkursu plastycznego i hodowlanego podczas IV edycji Festiwalu. Szczegółowe informacje dostępne tu i tu. Laureatom raz jeszcze gratulujemy!


Czytaj więcej...

Pomarańczowa Aleja Róż

Pomarańczowa Aleja Róż

13 września 2015 r.

W niedzielę 13 września nowohucką Aleję Róż opanował kolor pomarańczowy. A to za sprawą IV Festiwalu Zaklęte w Dyni, który jak co roku obfitował w mnóstwo atrakcji. Organizatorzy Festiwalu: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta dołożyli wszelkich starań, aby każdy znalazł dla siebie coś dyniowego.


Czytaj więcej...    Zobacz galerię zdjęć...

Brak miejsc na warsztaty carvingowe

Brak miejsc na warsztaty carvingowe

Drodzy wielbiciele Festiwalu, informujemy że nie mamy już wolnych miejsc na warsztaty carvingowe.


Czytaj więcej...

IV Festiwal Zaklęte w Dyni

IV Festiwal Zaklęte w Dyni

13 września 2015 r. - godz. 11.00-14.00, Aleja Róż (Plac Centralny)

Już we wrześniu dyniowe szaleństwo znowu opanuje Nową Hutę! Wzorując się na dyniowych imprezach odbywających się w Kanadzie czy USA, od 2012 r. również Kraków może poszczycić się swoim pomarańczowym wydarzeniem.

IV Festiwal Zaklęte w Dyni to wyjątkowe święto dla wielbicieli dobrej i pysznej zabawy. Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Bogusław Kośmider – Przewodniczący Rady Miasta Krakowa. Jak zawsze organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zapewnią moc atrakcji!

Wstęp wolny!


Czytaj więcej...

Zapisy na warsztaty carvingowe

Zapisy na warsztaty carvingowe

od 10 sierpnia do 10 września lub do wyczerpania miejsc

Zapraszamy młodzież (pow. 15 r.ż.) i dorosłych  na bezpłatne warsztaty carvingowe, prowadzone przez mistrzów z Krakowskiej Szkoły Restauratorów. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w sztuce fantazyjnego wycinania i rzeźbienia w owocach i warzywach oraz tworzenia dekoracji, które wprawiają w zachwyt nawet najbardziej wymagających gości.

Warsztaty odbędą się 12 września w godz. 10.00-13.00 w Klubie Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15).

Chętni mogą się zapisywać od 10 sierpnia do 10 września lub do wyczerpania miejsc.


Czytaj więcej...

Dyniowe konkursy czas START

Dyniowe konkursy czas START

do 10 września 2015 r.

Już po raz czwarty zapraszamy do wspólnej zabawy i współtworzenia naszej dyniowej imprezy poprzez udział w konkursach. 

Ci, którzy zdecydują się wystartować w konkursie plastycznym Dyniowe cudeńka, będą mogli wykazać się wyobraźnią i zdolnościami plastycznymi. Jury oceniać będzie oryginalność wykorzystania dyni jako tworzywa plastycznego, pomysłowość aranżacji oraz ogólny wyraz artystyczny. Dynia jaka jest, każdy widzi to konkurs adresowany do hodowców i pasjonatów, którzy mogą pochwalić się dyniowym okazem o oryginalnym kształcie lub kolorze.


Czytaj więcej...

Będzie IV edycja Festiwalu!

Będzie IV edycja Festiwalu!

wrzesień 2015 r.

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na organizację kolejnej edycji dyniowego festiwalu. Pełną parą ruszamy z przygotowaniami i zapraszamy do śledzenia strony oraz FB Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty gdzie na bieżąco będziemy wrzucać informacje o imprezie.


Czytaj więcej...

STRONA 2/6

Wspierają nas

Patroni medialni

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE