Aktualność

IX edycja Festwialu - przeniesiona na przyszły rok

IX edycja Festwialu - przeniesiona na przyszły rok

Co jest zaklęte w dyni? Czy dynia to owoc czy warzywo? Skąd wzięła się w Polsce? Ile jest odmian dyni? Co można zrobić z dyni? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi podczas kilkunastu lat wydarzenia, którego głównym bohaterem jest właśnie dynia. A od 2019 r. – Pan Dynia. Nowohucki festiwal dyniowy rozpoczął się w Branicach a z powodu dużego zainteresowania, po kilku latach szukania miejsca na mapie Krakowa, znalazł swoje miejsce w sercu Nowej Huty - Alei Róż.

Niestety, z powodu ciągłego zagrożenia pandemicznego, z troski o zdrowie i bezpieczeństwo miłośników dyń, w roku 2020 nie odbędzie się IX Festiwal Zaklęte w Dyni.

Organizatorzy – Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty podjęli decyzję o przeniesieniu tegorocznej edycji na przyszły rok.
Ale to nie znaczy, że dyń w Nowej Hucie nie mam w tym roku, Jeśli ktoś chce się zachwycić niezwykłymi odmianami, kształtami, kolorami, niech wybierze się do Branic, gdzie można podziwiać dynie branickich hodowców. A w przyszłym roku mamy nadzieję zobaczyć się we wrześniu w Alei Róż.

Powrót do listy aktualności...

Wspierają nas

Patroni medialni

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE