Aktualność

VII Festiwal Zaklęte w Dyni

VII Festiwal Zaklęte w Dyni

16 września 2018 - godz.11.00-14.00, Aleja Róż

Nowohucka Aleja Róż znów stanie się na jeden dzień dyniowym zakątkiem.
16 września Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty wraz z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta już po raz 7. zapraszają krakowian i nie tylko na Festiwal Zaklęte w Dyni

Dyniowe rzeźby przyciągną niejedno spojrzenie, „pomarańczowe” warsztaty pobudzą kreatywność a dyniowe smaki zachwycą nawet najbardziej wymagające podniebienia.   

Nowohucka Aleja Róż znów stanie się na jeden dzień dyniowym zakątkiem.
16 września Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty wraz z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta już po raz 7. zapraszają krakowian i nie tylko na Festiwal Zaklęte w Dyni. 

Dyniowe rzeźby przyciągną niejedno spojrzenie, „pomarańczowe” warsztaty pobudzą kreatywność a dyniowe smaki zachwycą nawet najbardziej wymagające podniebienia. 

Od kilku lat w centrum Nowej Huty w jeden z wrześniowych weekendów odbywa się dyniowy festiwal. Bohaterka festiwalu – dynia - zaprezentuje bogactwo swoich kolorów, rodzajów i kształtów. W festiwalowych namiotach mieszkańcy Krakowa i turyści mogą poznać zastosowanie dyni, nie tylko jako składnika spożywczego, ale przede wszystkim jako materiału twórczego. 

W godzinach 11.00-14.00 animatorzy z Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaproszą wszystkich chętnych do udziału w warsztatach plastycznych, animacjach i zabawach inspirowanych kształtami i kolorami dyni. Podczas odwiedzania stoisk będzie można także zapoznać się z ofertą Klubów na nowy rok szkolny. A oferta ta jest niezwykle bogata, bo liczy ponad 130 propozycji zajęć, dostępnych w 13 lokalizacjach w Nowej Hucie.

Jak co roku firma Prymat zaprosi uczestników imprezy na pokaz kulinarny i do degustacji dyniowych smakołyków. Jakiej potrawy będzie można spróbować w tym roku, to niespodzianka! 

Jak co roku nie może także zabraknąć dyniowych konkursów. Zgłoszenia przyjmowane będą do 13 września br. Dynia pełna energii – to konkurs plastyczny, do którego można zgłaszać prace indywidualne lub w zespołach 2-osobowych w trzech kategoriach wiekowych – do 7 lat; 7-13 lat oraz 13-16 lat lub prace rodzinne. Do udziału w konkursie hodowlanym Dynia jaka jest, każdy widzi zaproszeni są wszyscy, bez ograniczeń wiekowych. W pierwszym z konkursów jury oceniać będzie pomysłowość wykorzystania dyni jako tworzywa plastycznego. W konkursie hodowlanym niezwykłym twórcą będzie sama natura – okazy oceniane będą pod kątem oryginalnego kształtu lub koloru. Szczegółowe informacje o konkursach oraz regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie. Dyniowe prace i okazy należy dostarczyć na Aleję Róż w dniu imprezy w godz. 10.00-11.00. W trakcie imprezy nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Tradycja dyni w Nowej Hucie to nie tylko coroczny festiwal Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty i Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Dynie uprawiane są w nowohuckim osiedlu Branice od wielu lat. To właśnie tam odbywały się pierwsze edycje festiwalu, który z czasem zawędrował do Alei Róż. Rosnąca popularność dyni w Polsce motywuje do jeszcze szerszego prezentowania właściwości i rodzajów zastosowania warzywa.
Organizatorzy zapraszają gorąco wszystkich krakowian do wspólnej dyniowej zabawy i odkrywania tego, co Zaklęte w Dyni.

Wstęp na Festiwal jest bezpłatny. Patronat Honorowy nad VII Festiwalem Zaklęte w Dyni objął Bogusław Kośmider – Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Dokumenty konkursowe do pobrania:

Regulamin

Karta zgłoszenia

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Sponsorami Festiwalu są ArcelorMittal Poland S.A.oraz Firma PRYMAT Sp. z o.o.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Dziennik Polski oraz Głos. Tygodnik Nowohucki.

Powrót do listy aktualności...

Wspierają nas

Patroni medialni

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE