Aktualność

Dyniowe doniczki w technice decoupage

Dyniowe doniczki w technice decoupage

Podczas VI edycji Festiwalu Zaklęte w Dyni w ramach warsztatów plastycznych prowadzonych przez Klub Krzesławice można było wykonać dyniowe doniczki w technice decoupage. Zachęcamy do samodzielnego wykonania dyniowych gadżetów w domu, według poniższej instrukcji.  

Do tej pracy potrzebujemy następujące materiały:

  • gliniane doniczki (o dowolnej wielkości i kształcie),
  • serwetki z motywem dyniowym,
  • białą farbę akrylową,
  • bezbarwny lakier wodny,
  • nożyczki,
  • pędzle,
  • gąbeczka kuchenna

1. Glinianą doniczkę gruntujemy farbą akrylową (najlepiej zrobimy to za pomocą gąbeczki, delikatnie maczając w farbie i dotykając doniczkę) oraz pozostawiamy do wyschnięcia

2. Z przygotowanych serwetek wydzieramy lub wycinamy motywy dyniowe, którymi chcemy ozdobić naszą doniczkę, po uprzednim rozdzieleniu ich warstw (interesuje nas tylko jedna, zewnętrzna warstwa serwetki)

3. Następnie przygotowane, serwetkowe dekory przykładamy do doniczki i przyklejamy je, malując po zewnętrznej ich stronie lakierem.

4. Pozostawiamy na ok. 15 min. do wyschnięcia i mamy gotową dyniową doniczkę.

Powrót do listy aktualności...

Wspierają nas

Patroni medialni

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE