Aktualność

V Festiwal Zaklęte w Dyni

V Festiwal Zaklęte w Dyni

18 września 2016 r. - godz. 11.00-14.00, Aleja Róż

Powoli zielenie zmieniają się w żółcie, pomarańcze i czerwienie. To znak, że zbliża się jesień. Wraz z nią pojawia się ona, królowa jesieni – DYNIA. Jej smak znany jest i lubiany przez wielu. O tym jak wiele ma rodzajów, kształtów, kolorów i co jeszcze można zrobić z dyni lub z dynią, będzie można przekonać się podczas V Festiwalu Zaklęte w Dyni, na który zapraszają Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta w niedzielę 18 września 2016 r. w godz. 11.00-14.00 w nowohuckiej Alei Róż.

Plenerowa, dyniowa impreza w sercu Nowej Huty staje się już małą nowohucką tradycją. W tym roku po raz piąty Organizatorzy zaproszą całe rodziny do udziału w licznych konkursach, warsztatach, konkurencjach sportowych, których główną bohaterką będzie oczywiście dynia. Piąta edycja Festiwalu zapowiada się bardzo smacznie i różnorodnie. Pokaz kulinarny i poczęstunek - oczywiście z dyni - zapewnią kucharze firmy Prymat. Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta dostarczą wszystkim, mniejszym i większym uczestnikom imprezy, atrakcje w postaci warsztatów plastycznych, konkursów, kącika gier i zabaw. Nie zabraknie również malowania buziek i pomarańczowej waty cukrowej. Organizatorzy zaproszą również na niezwykły pokaz balonikowy.

Festiwal Zaklęte w Dyni to także dyniowe konkursy, do udziału w których można zgłaszać się do 15 września. Konkurs plastyczny Dyniowe kreacje skierowany jest do młodych uczestników indywidualnych, rodzin, przedszkoli oraz szkół i instytucji, a oceniane będą w nim oryginalność wykorzystania dyni jako tworzywa plastycznego, pomysłowość aranżacji oraz ogólny wyraz artystyczny. Do udziału w konkursie Dynia jaka jest każdy widzi organizatorzy zapraszają hodowców. W tej kategorii liczyć się będą oryginalny kształt czy kolor warzywa. Szczegółowe informacje na temat konkursów można znaleźć tutaj. Rozstrzygnięcie i rozdanie nagród nastąpi podczas imprezy w Alei Róż. Gotowe prace należy dostarczyć w dniu Festiwalu w godz. 9.00-11.00.

Wstęp na Festiwal jest bezpłatny. Honorowym patronatem wydarzenie objęli Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Bogusław Kośmider – Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Sponsorem strategicznym Festiwalu jest EDF Polska S.A.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Powrót do listy aktualności...

Wspierają nas

Patroni medialni

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE